W dniach 17 i 18 grudnia uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach plastycznych: Świąteczne drzewko z pomysłem, zorganizowanych przez Muzeum Domu Śląskiego w Ziębicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również wystawy stałe Muzeum.
Aktualności
Warsztaty plastyczne
- 2
XXIII Memoriał im. Tadeusza Gottfrieda
W środę, 11 grudnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się już 23 Memoriał im. Tadeusza Gottfrieda – turniej piłki ręcznej ku czci wieloletniego dyrektora naszej szkoły.
W zawodach udział brały drużyny z Grodkowa, Otmuchowa, Obornik Śląskich i Ziębic. W wyniku rywalizacji najlepsze okazały się sziewczęta z
Obornik Śląskich, za nimi uplasował się zespól z Otmuchowa. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z naszej szkoły, a czwarte z Grodkowa. Mimo, że turniej przeznaczony był dla dziewcząt z roczników 2014 i 2015, mecze stały na wysokim poziomie, a emocje sięgały zenitu.
Bardzo dziękujemy rodzicom naszych dziewcząt, które zaangażowały się w organizację turnieju, Dyrektorowi GCEiS za udostępnienie hali i pomoc w kupnie medali, oraz Pani Ewie Janik za pyszną galaretkę i ogarnięcie spraw pozasportowych
Dziękujemy też firmie Pani Krystyny Czarneckiej Pozytywnie zakręceni za piękne zdjęcia i pamiątkowy filmik https://www.facebook.com/profile.php?id=61560893601852
20
Konkurs piosenki obcojęzycznej dla najmłodszych
Uczniowie klas 1-3 mieli dziś okazję zaprezentować swój talent wokalny i językowy w szkolnym konkursie języka obcego „Songs and Poems”. Uczestnicy mogli zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę lub powiedzieć wierszyk w języku angielskim/niemieckim. Do konkursu zgłosili się przedstawiciele klas pierwszych i drugich i zaprezentowali w świetlicy szkolnej wybrane utwory.
Występ uczestników oceniany był pod względem umiejętności wokalnych oraz poprawności językowej śpiewanego tekstu. Komisja, w składzie: K. Świderska, I. Pawłowska i E. Zawaryńska, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Nadia Gąsior – kl. 1b
II miejsce: Zosia Patrzyk – kl. 1b
III miejsce: Ala Kurnik – kl. 1b
Na wyróżnienie zasłużyły: Zuzia Kubik, Maja Kwiatkowska i Marysia Romanowska z klasy 1a.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie, ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy!
3
Klasy I w pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
9 grudnia uczniowie klas I zwiedzili pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, poszukując rozwiązań świątecznych zagadek.Podczas warsztatów plastycznych tworzyli własną kartkę świąteczną.Spotkali się ze św. Mikołajem, z którym wspólnie bawili się przy muzyce i od którego otrzymali słodkie prezenty.
5
Wizyta Mikołaja
- 24
Narodowy Teatr Edukacji w Ziębicach
25.11.2024 r. klasy czwarte uczestniczyły w spektaklu zatytułowanym „Talenty - mieć czy być”, wystawionym w ZCK przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl oparty był na znanym z powieści Marka Twaina, pt. „Książę i żebrak” motywie zamiany miejsc. W tym przypadku rolami zamienili się sławny i bogaty reżyser Vincent i wychowanek domu dziecka, niespełniony raper Bruno. Przedstawienie nie było pozbawione akcentów humorystycznych, dzięki obecności Krychy – szefowej przestępczej szajki, terroryzującej obu młodych bohaterów – i jej niezbyt rozgarniętej pomocnicy, Wioletty, która, jak się okazało, była tajną agentką policji.
Tego samego dnia klasy siódme i ósme uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym pt.: „My, dzieci z dworca Zoo”, podejmującym trudną tematykę uzależnienia od narkotyków i konsekwencji eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi przez młodzież. Zamiast moralizowania, aktorzy postawili na autentyczność: odtworzyli historię, która wydarzyła się w Berlinie w latach 70. ubiegłego wieku i opowiadała o koszmarze, który stał się udziałem nieletnich narkomanów, a w szczególności nastolatki Christiane F. Twórcy spektaklu oparli swą sztukę na zbiorze reportaży autorstwa Kaia Hermanna i Horsta Riecka.
Po przedstawieniu odbyła się prelekcja na temat zagrożeń uzależnieniami i podane zostały nazwy oraz adresy instytucji, zajmujących się udzielaniem pomocy uzależnionym. Autentyzm spektaklu widocznie przemówił do wyobraźni młodej widowni, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.
M.Krochowska
_______________________________________________________________________
O zielonym Smoku, który zgubił ziarnko grochu…
29.11.2024 roku pięć uczennic z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie „Bajkoznawcy 2024” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego „Sikorka” w Henrykowie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych znawców bajek i przydzielenie tytułu „Bajkoznawców” najlepszemu spośród rywalizujących zespołów.
Uczestnicy konkursu mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt.: „O zielonym Smoku, który zgubił ziarnko grochu”. W role postaci z różnych baśni wcielili się uczniowie przygotowani przez polonistkę Iwonę Kwiatkowską-Rurańską. Zadanie konkursowe polegało na dostrzeżeniu wszelkich nawiązań do różnych baśni Jacoba i Wilhelma Grimm, Hansa Christiana Andersena i naszej rodzimej bajkopisarki Janiny Porazińskiej. Konkurs miał nietypową formę, gdyż składał się z dwóch równoległych działań: uczestnicy mieli w trakcie przedstawienia wypełniać kartę konkursową, wypisując elementy świata przedstawionego, m.in.: postaci, rekwizyty, stroje, dźwięki, zwierzęta, rośliny, zdarzenia, czynności czy nawet słowa.
Po podliczeniu punktów przez jury konkursowe okazało się, że pierwsze miejsce (z wynikiem 96 pkt) uzyskały uczennice reprezentujące naszą szkołę: Oliwia Janik (kl.IVa), Alicja Karpierz, Lena Zioła (kl.Va), Milena Ptak i Sara Wrzesińska (kl.7a). Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!
M.Krochowska
Andrzejki
Andrzejki są związane z dniem św. Andrzeja Apostoła. Tradycja andrzejkowa ma już ponad 500 lat. Kiedyś, w dzień świętego Andrzeja, wróżyły sobie jedynie niezamężne dziewczyny. Ich patronem był właśnie św. Andrzej. Wróżby traktowano poważnie, wierzono, że jeśli są dobrze wykonane, na pewno się spełnią. Dzisiaj wróżą sobie wszyscy. W naszej szkole dobrej zabawy także nie zabrakło. Samorząd Uczniowski zorganizował, w piątek 29 listopada, DZIEŃ WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH. Każda klasa V-VIII przygotowała po dwie wróżby andrzejkowe. Podczas przerw na korytarzu szkolnym uczniowie zachęcali społeczność szkolną do wspólnej zabawy. Klasy czwarte także przyłączyły się do wspólnej zabawy poprzez akcenty andrzejkowe w swoim ubiorze.Uczestnicy zabawy mogli się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy jakaś inna niespodzianka. Można było poznać imiona swoich przyszłych sympatii czy wymarzone zawody.Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie wspaniałych andrzejek i mamy nadzieję, że wszystkie wróżby się spełnią.Andrzejki to odrobina magii, tajemnicy i dobrego humoru. Miło jest dowiedzieć się, że czeka nas w przyszłości coś dobrego i miłego.
8
SZKOLNY TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI
16 listopada obchodzony jest na całym świecie MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI, natomiast 21 listopada jest dzień pełen dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.
W naszej szkole obchody tych świąt miały miejsce od 15 do 22 listopada 2024 roku. W tych dniach prowadziliśmy wiele ciekawych działań. Przeprowadziliśmy Challenge Życzliwości. Jego głównym celem było promowanie uprzejmości i dobrych manier wśród uczniów. Każdy z nauczycieli codziennie wybierał jedną klasę, której przyznawał „koniczynę życzliwości”. W naszym Challenge życzliwości zwyciężyła klasa 7a.
W ramach zajęć z wychowawcą zostały omówione zagadnienia dotyczące tolerancji i życzliwości, a także przedstawione prezentacje multimedialne i filmiki. Po nich uczniowie przygotowali plakaty, którymi udekorowali klasy. Korytarze szkolne zostały ozdobione kolorowymi kartkami z krótkimi, pozytywnymi i motywującymi słowami, które dzieci wręczały sobie nawzajem. Te małe gesty sprawiły, że każdy mógł poczuć się wyjątkowo. Dodatkowo na korytarzach zostały przygotowane gazetki tematyczne, poruszające tematy różnorodności i akceptacji, przypominając wszystkim o wartościach, które leżą u podstaw tolerancji i życzliwości.
Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Zawsze warto być życzliwym, bowiem miłe słowo i proste gesty mogą odmienić czyjś dzień.
Zespół Programu Wychowawczo-Profilaktycznego
18
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada (piątek) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów kolejnej edycji
15 listopada (piątek) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Chcemy w ten sposób propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia i poznawania matematyki. W związku z tym świętem zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Kto z uczniów klas 3 -8 bezbłędnie uzupełnił działania w danym czasie, otrzymał tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W klasach 1-2 dzieci uczciły ten dzień na wesoło- wypełniając różnorodne karty pracy (kolorowanki). Gratulujemy wszystkim tym uczniom, którzy zostali ,,Ekspertami”, a pozostałych zachęcamy do dalszego utrwalania tabliczki mnożenia.
Organizatorzy: p. Iwona Damm i p. Justyna Masłowska Nogacz
6
zDolny Ślązak
Podczas apelu wyróżnieni zostali uczniowie, którzy przeszli do etapu powiatowego w konkursie zDolny Ślązak oraz uczniowie z najwyższą punktacją etapu szkolnego.
Gratulujemy.
V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 15 listopada 2024 r. sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego
w Henrykowie. Konkurs był przygotowany przez nauczycielki języka niemieckiego Panią Monikę Regner i Panią Agatę Wolak.
Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w konkursie zajmując:
I miejsce – Jonas Müller, uczeń klasy VIII B
III miejsce – Paweł Sieracki, uczeń klasy VIII B
wyróżnienie – Karol Kuziemski uczeń klasy VIII B
Tuż za uczniami na podium i wyróżnionymi była również nasza uczennica z klasy VII A Milena Ptak zajmując 6 pozycję w konkursie. Amelia Rogowska z klasy VIII B i Alan Ziemlewski z klasy VIII A dobrze sobie poradzili z arkuszem konkursowym godnie reprezentując naszą szkołę.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk przedstawicieli Gminy Ziębice – Pani Małgorzaty Wołczyk – Zastępcy Burmistrza Gminy i Pana Rafała Śledzia – Sekretarza Gminy oraz Dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pana Andrzeja Regnera.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!
Iwona Pawłowska
nauczyciel języka niemieckiego
Święto Niepodległości
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach wziął udział w gminnych obchodach 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości:
- szkolna akademia (08.11.2024 r.)
- Msza św. w parafii św. Piotra i Pawła w Ziębicach (11.11.2024 r.)
- złożenie kwiatów pod pomnikiem "Orła Piastowskiego" (12.11.2024 r.)
Opiekun SU
p. Agnieszka Korczewska
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w dniu 11 listopada jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji w dniu 8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.
Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości i ludzi, którzy za "wolność naszą i waszą" oddali swoje życie.
Uczniowie klas 6 A, 5 A oraz klasy 3 A przygotowali program słowno - muzyczny, którego przewodnim hasłem był „POCIĄG DO WOLNOŚCI”. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy 3 A, chóru szkolnego oraz solistek – Jagody Janik i Alicji Karpierz, które reprezentowały naszą szkołę na V Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, wspólnie został odśpiewany hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego.”
Iwona Damm
Iwona Pawłowska
12
Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w dzień urodzin Walta Disneya. Uroczystość miała miejsce w świetlicy szkolnej. Na wstępie dzieci zostały powitane przez panią dyrektor szkoły Barbarę Kopij i „bibliotecznych skrzatków”. Na bajkowy poranek przybyła również pani Ewa Masłowska- gość honorowy, która przeczytała dzieciom wiersz Marii Brody-Bajak „W świecie baśni”. W tym dniu uczniowie klas 1-3 przebrali się w stroje ulubionych postaci bajkowych. Uczniowie klasy 3 a zaprezentowali pokaz postaci z bajek. Uczniowie klas drugich i trzecich umiliły czas śpiewaniem piosenek o tematyce bajkowej. Artyści z klas pierwszych wykonali przepiękne prace plastyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkowe postacie oraz tytuły bajek, z których pochodzą. Wszyscy wykazali się dużą znajomością bajek i zostali nagrodzeni słodkimi pierniczkami. W tym dniu przypomnieliśmy sobie o tym, że bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa. Kształcą w dzieciach właściwe postawy moralne, rozwijają pamięć, dziecięcą fantazję oraz uczą rozróżniać dobro od zła. Pokazują, czym jest prawdziwa miłość oraz jak ważne jest spełnianie marzeń i niesienie pomocy innym. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Dziękujemy również pani Edycie Sopuch – przewodniczącej Rady Szkoły za obecność i słodki poczęstunek.
22
Szkolenie Pocztów Sztandarowych
W dniu 5 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyło się szkolenie Pocztów Sztandarowych Szkół, które przeprowadzili ks. Dyrektor dr mjr Krzysztof Deja oraz żołnierze i kadeci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie.
W szkoleniu wzięło udział 34 uczniów ze:
Szkoły Podstawowej nr 2 W Ziębicach
Szkoły Podstawowej w Henrykowie
Szkoły Podstawowej nr 4 W Ziębicach
Szkoły Ponadpodstawowej w Ziębicach
Szkolenie obejmowało następującą tematykę:
- sztandar w tradycji narodowej
- wychowanie patriotyczne w kształtowaniu postaw współczesnej młodzieży.
- ceremoniał szkolny - propozycje rozwiązań
- zachowanie Pocztu Sztandarowego w czasie uroczystości państwowych, patriotyczno-religijnych, szkolnych
- musztra indywidualna
- chwyty sztandarem
- oddawanie honorów.
Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać podczas różnych uroczystości, by godnie reprezentować szkołę z Pocztem Sztandarowym.
Opiekun SU
p. Agnieszka Korczewska
12
EKOMISJA
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie EkoMisja w Podstawówkach. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest świadome odżywianie. Temat projektu okazał się bardzo ważny. Wynika bowiem z celu zwiększania świadomości dzieci w wieku szkolnym na temat zasad zdrowego odżywiania, ale także daje możliwość poznania psychologicznych aspektów sięgania po jedzenie gdy nie czujemy głodu. Chcemy uchronić dzieci od chorób dietozależnych, a szczególnie otyłości dlatego poprzez naukę i zabawę przekazujemy im potrzebną wiedzę. Wskaźnik otyłości z roku na rok rośnie wśród młodzieży, co jest szczególnie niebezpieczne, gdyż może ona stać się źródłem wielu poważnych schorzeń.
W ramach projektu uczniowie klasy III a wzięli udział w lekcji warsztatowej, która rozpoczęła się od wysłuchania opowiadania „O królu Łakomczuchu Wielkim i Zielonej Wróżce”. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat przedstawionej w opowiadaniu historyjki i doskonale rozumiały czym jest przysłowiowe obżarstwo. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do „Pachnącego Zakątka” w którym czekały na nich różne zioła. To była dopiero zabawa. Uczniowie rozcierali je w dłoniach, wąchali, starali się zapamiętać zapachy. Ale najwięcej emocji wzbudziły zajęcia kulinarne. Na początku dzieci sprawdziły i zważyły ile jest cukru w jogurcie owocowym, Do badania wykorzystano wagę elektroniczną. Wynik zaskoczył wszystkich, cukru w jogurcie było naprawdę dużo. Kolejnym etapem warsztatów, śmiało można powiedzieć, że najważniejszym, było wykonanie zdrowego owocowego jogurtu. Wykorzystane zostały następujące produkty: jogurt naturalny, avocado, banan i miód z facelii. Przygotowany jogurt był pyszny i wszystkim bardzo smakował. W ten oto sposób, łącząc wiedzę z zabawą, przeprowadziliśmy zajęcia z projektu EkoMisji.
Justyna Pruszko- Masłowska
10
Umiem Pływać 2024
W miniony czwartek 24 października 2024 r. zakończyła się kolejna edycja bezpłatnych wyjazdów na basen „Słoneczny Park Wodny” w Ząbkowicach Śląskich w ramach projektu „Umiem Pływać”. Wyjazdy na basen były realizowane w okresie od 23.09.2024 r. do 24.10.2024 r. Łącznie odbyło się 10 lekcji.
W wyjazdach uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 z Ziębic, Szkoły Podstawowej w Henrykowie i Zespołu Szkół i Przedszkoli z Niedźwiedzia.
Celem programu było promowanie zdrowego stylu życia i nauka umiejętności pływania.
Na ostatnich zajęciach odbył się egzamin z umiejętności opanowanych w trakcie trwania programu. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywną ocenę.
Organizatorem wyjazdów było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie.
Opiekun grupy
p. Agnieszka Korczewska
1
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
W piątek 18.10.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia, w której wzięli udział uczniowie klas 4 - 8 i pracownicy szkoły.
To wydarzenie jest jednym z najważniejszych elementów życia społecznego naszej szkoły, ponieważ daje uczniom możliwość wpływania na decyzje dotyczące funkcjonowania szkoły oraz aktywne uczestnictwo w budowaniu szkolnej wspólnoty.
Samorząd Uczniowski to grupa uczniów, którzy są wybierani przez wszystkich pracowników szkoły oraz swoich kolegów i koleżanki, aby reprezentować ich interesy przed dyrekcją, nauczycielami i całą społecznością szkolną. Członkowie Samorządu pełnią funkcje organizacyjne, inicjują akcje charytatywne, odpowiadają za organizację imprez i uroczystości szkolnych, a także biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących codziennego funkcjonowania szkoły.
W tym roku szkolnym kandydowało 6 uczniów z klas 5 - 8. Ich zadaniem było przygotowanie wizytówki prezentującej swoją osobę i zawierającej program i pomysły na zmiany w szkole do realizacji na czas kadencji. Kampania przedwyborcza trwała od 7 października.
Podczas wyborów kandydaci krótko prezentowali swoje pomysły i w interesujący sposób zachęcali do głosowania właśnie na nich.
W wyniku głosowania wyłoniony został nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca: Julia Sokołowska
Z-ca przewodniczącej: Alicja Karpierz
Członkowie Rady SU:
Wojciech Rajczakowski
Nataniel Janeczek
Magdalena Drozdowska
Wojciech Rajkowski
18.10.2024 r. uczniowie wybierali także Rzecznika Praw Ucznia.
Rzecznik Praw Ucznia to osoba, która stoi na straży praw i obowiązków uczniowskich. Jego rolą jest dbanie o to, aby każdy uczeń miał zapewnione wsparcie i aby jego prawa były przestrzegane. Rzecznik jest również łącznikiem między uczniami, nauczycielami i dyrekcją, pomagając w rozwiązywaniu ewentualnych konfliktów i problemów.
Spośród trójki kandydatów na kolejną kadencję Rzecznikiem Praw Ucznia została wybrana p. Agnieszka Bartkiewicz.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia to doskonała okazja, aby pokazać, że głos uczniów ma znaczenie. Dlatego cieszymy się z tak wysokiej frekwencji i z możliwości współdecydowania o naszej szkole.
Opiekun SU
p. Agnieszka Korczewska
11
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
17 października 2024 r. w SP nr 4 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, ponieważ symbolicznie wprowadza dzieci do społeczności szkolnej. Ceremonia zgromadziła wielu gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Na uroczystość przybyli: wiceburmistrz Ziębic pani Małgorzata Wołczyk, dyrektor GCEiS pan Andrzej Regner, przedstawiciele Rady Rodziców pani Edyta Sopuch i pani Katarzyna Pulnik - Wróblewska, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i Przedszkola Na Orlej Polanie z wychowawczyniami. Na początku dyrektor szkoły pani Barbara Kopij powitała wszystkich zebranych i skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy pierwsze. Po prezentacji umiejętności nastąpił uroczysty akt ślubowania. W podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły, pierwszoklasiści ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie wychowawczynie klas pani Mariola Zawaryńska i Bożena Orłowska wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Na koniec zaproszeni goście przekazali uczniom słodkie upominki wraz z życzeniami wielu sukcesów w nauce. Pierwszaki otrzymały również rożki obfitości od klas drugich. Po oficjalnej uroczystości nowi uczniowie udali się do klas, gdzie czekały na nich prezenty i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to wyjątkowy dzień, pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Uczniom klasy 1 a i 1 b życzymy samych sukcesów w nauce, wielu przyjaźni oraz wspaniałych chwil spędzonych w szkole
10
Dzień Edukacji Narodowej
11.10.2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uroczystosć rozpoczęła się od przemówień pani dyrektor Barbary Kopij, sekretarza Gminy Ziębice pana Rafała Śledza oraz przedstawiciela Rady Rodziców pani Katarzyny Pulnik- Wróblewskiej, którzy mówili o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 4a oraz 4b, a ich występ został uświetniony piosenką wykonaną przez uczennicę klasy 8b Julię Sokołowską. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud i poświęcenie.Dziękujemy żywo zaangażowanym uczniom, którzy dali z siebie wiele, by ten dzień uczynić możliwie najpiękniejszym dla swych nauczycieli
4