Strona główna
Aktualności
Warsztaty muzyczne
- 25.04.2025
25 kwietnia uczniowie klas: 2a i 5b uczestniczyli w warsztatach muzycznych zorganizowanych nieodpłatnie przez Fundację Żywe Kultury w ZCK. Podczas zajęć z panem Dariuszem Dżuganem, prowadzącym Ziębicką Orkiestrę Mandolinistów, uczniowie mieli okazję poznać niektóre instrumenty strunowe, tj. kontrabas, mandolinę, mandolę, gęśle, ukulele czy też tanpurę. Pierwsza część warsztatów obfitowała w ciekawostki dotyczące nie tylko instrumentów, ale i pracy samych muzyków i ich przygotowań do koncertów. W drugiej części zajęć uczniowie mogli zagrać, wielu z nich po raz pierwszy, na wspomnianych instrumentach. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom niektórzy złapali muzycznego bakcyla i być może poszerzą swoje zainteresowanie grą na instrumencie.
- Warsztaty muzyczne : Czytaj więcej
Gminny Konkurs Pięknego Czytania
- 25.04.2025
Dnia 24.04.2025r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, którego celem było promowanie kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu ora poprawnej i wyrazistej recytacji. Konkurs był zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
- Gminny Konkurs Pięknego Czytania: Czytaj więcej
Sprzątamy dla Polski
- 25.04.2025
W dniu 23 kwietnia nasza szkoła przystąpiła do akcji „SprzatamyDlaPolski”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami terenów zielonych. W ramach akcji zostały posprzątane tereny wokół naszej szkoły, park miejski, plac zabaw i okolice dworca PKP. W tym dniu klasy 5-8 wzięły również udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy, które odbyły się w Ziębickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W czasie wykładu uczniowie mogli zainstalować na swoje telefony aplikacje do gry terenowej, którą wykorzystali podczas sprzątania wyznaczonych terenów naszej miejscowości. Na koniec, uczniowie klas 7b i 7c wzięli udział w ognisku. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne gołym okiem! 😃
- Sprzątamy dla Polski: Czytaj więcej
Konkurs matematyczny
- 25.04.2025
Dnia 16 kwietnia przeprowadzono w naszej szkole Konkurs matematyczny dla klas trzecich. Uczestniczyli w nim uczniowie wykazujący zainteresowania i uzdolnienia matematyczne, którzy zostali wyłonieni przez wychowawców klas 3. Przystąpiło do niego 4 uczniów po 2 z każdej klasy. Celem konkursu jest: kształcenie umiejętności logicznego myślenia, sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych oraz umożliwienie uczniom reprezentowania klasy w finale konkursu. Zebranych uczniów przywitała Pani dyrektor Barbara Kopij życząc sukcesów w rozwiązywaniu zadań. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów ogłosiła wyniki:
- Konkurs matematyczny: Czytaj więcej
Wizyta klas 1 w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym
- 17.04.2025
Dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach "Wielkanocne śniadanie" w SUD.
W programie było: wspólne pieczenie świątecznej baby, malowanie gipsowych baranków i jajek, wielkanocne fotki, degustowanie upieczonej babki i wspólne zabawy.
4- Wizyta klas 1 w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym: Czytaj więcej
Podsumowanie konkursu plastycznego- Kartka Wielkanocna
- 17.04.2025
10 kwietnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. Kartka Wielkanocna. Uczniowie kl. 1-3 wykazali się ogromną kreatywnością, wykonując kartki wielkanocne pełne barw i pomysłowych detali. Komisja konkursowa oceniła prace pod kątem estetyki, ogólnego wyrazu artystycznego oraz zgodności z tematyką. Wybór najlepszych prac nie był łatwy, ponieważ poziom był niezwykle wysoki.
- Podsumowanie konkursu plastycznego- Kartka Wielkanocna: Czytaj więcej
Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych
- 18.04.2025
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach i Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Taka wymiana pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych. Uczniowie własnoręcznie wykonali różnorodną techniką i przy użyciu różnych materiałów piękne kartki wielkanocne oraz samodzielnie redagowali życzenia.
- Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych: Czytaj więcej
Warsztaty wielkanocne
- 18.04.2025
Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, które odbyły się w ziębickim muzeum
Podczas zajęć dzieci miały okazję własnoręcznie stworzyć ozdoby świąteczne.
W miłej atmosferze uczestnicy warsztatów wykonali piękne wianki wykazując się zaangażowaniem i kreatywnością.
Każde dziecko wróciło do szkoły z własnoręcznie wykonaną ozdobą i szerokim uśmiechem na twarzy.
- Warsztaty wielkanocne : Czytaj więcej
Gminny konkurs „Bezpiecznie Poruszam się po drodze”
- 18.04.2025
W dniu 15.04.2025r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w gminnym konkursie pod hasłem „BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DRODZE”. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego zachowania na drodze, zarówno wśród pieszych, jak i rowerzystów.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu przepisów ruchu drogowego. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, a uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania. Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 to uczniowie: Kacper Masłowski, Wojciech Górski, Antoni Szczepański i Grzegorz Michułka, którzy zajęli 3 miejsce.
- Gminny konkurs „Bezpiecznie Poruszam się po drodze”: Czytaj więcej
Gminny konkurs ,,Mistrz Matematyki"
- 18.04.2025
W dniu 11.04.2025r. nasi uczniowie brali udział w gminnym konkursie ,,Mistrz Matematyki ", który organizowała SP nr 2. Z każdego poziomu został wyłoniony i wyróżniony mistrz i wicemistrz. Mamy 4 ,,Mistrzów Matematyki ": Oliwia Janik z kl. 4,
Nikodem Kustra z kl. 6,
Matylda Machula z kl. 7 i
Karol Kuziemski z kl.8.
- Gminny konkurs ,,Mistrz Matematyki": Czytaj więcej
Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy