Strona główna

    • Aktualności

        • Warsztaty muzyczne

        • 25.04.2025
        • 25 kwietnia uczniowie klas: 2a i 5b uczestniczyli w warsztatach muzycznych zorganizowanych nieodpłatnie przez Fundację Żywe Kultury w ZCK. Podczas zajęć z panem Dariuszem Dżuganem, prowadzącym Ziębicką Orkiestrę Mandolinistów, uczniowie mieli okazję poznać niektóre instrumenty strunowe, tj. kontrabas, mandolinę, mandolę, gęśle, ukulele czy też tanpurę. Pierwsza część warsztatów obfitowała w ciekawostki dotyczące nie tylko instrumentów, ale i pracy samych muzyków i ich przygotowań do koncertów. W drugiej części zajęć uczniowie mogli zagrać, wielu z nich po raz pierwszy, na wspomnianych instrumentach. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom niektórzy złapali muzycznego bakcyla i być może poszerzą swoje zainteresowanie grą na instrumencie.

        • Warsztaty muzyczne : Czytaj więcej
        • Gminny Konkurs Pięknego Czytania

        • 25.04.2025
        • Dnia 24.04.2025r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, którego celem było promowanie kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu ora poprawnej i wyrazistej recytacji. Konkurs był zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

        • Gminny Konkurs Pięknego Czytania: Czytaj więcej
        • Sprzątamy dla Polski

        • 25.04.2025
        • W dniu 23 kwietnia nasza szkoła przystąpiła do akcji „SprzatamyDlaPolski”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami terenów zielonych. W ramach akcji zostały posprzątane tereny wokół naszej szkoły, park miejski, plac zabaw i okolice dworca PKP. W tym dniu klasy 5-8 wzięły również udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy, które odbyły się w Ziębickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W czasie wykładu uczniowie mogli zainstalować na swoje telefony aplikacje do gry terenowej, którą wykorzystali podczas sprzątania wyznaczonych terenów naszej miejscowości. Na koniec, uczniowie klas 7b i 7c wzięli udział w ognisku. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne gołym okiem! 😃

        • Sprzątamy dla Polski: Czytaj więcej
        • Konkurs matematyczny

        • 25.04.2025
        • Dnia 16 kwietnia przeprowadzono w naszej szkole Konkurs matematyczny dla klas trzecich. Uczestniczyli w nim uczniowie wykazujący zainteresowania i uzdolnienia matematyczne, którzy zostali wyłonieni przez wychowawców klas 3. Przystąpiło do niego 4 uczniów po 2 z każdej klasy. Celem konkursu jest: kształcenie umiejętności logicznego myślenia, sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych oraz umożliwienie uczniom reprezentowania klasy w finale konkursu. Zebranych uczniów przywitała Pani dyrektor Barbara Kopij życząc sukcesów w rozwiązywaniu zadań. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów ogłosiła wyniki:

        • Konkurs matematyczny: Czytaj więcej
        • Wizyta klas 1 w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym

        • 17.04.2025
        • Dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach "Wielkanocne śniadanie" w SUD.

          W programie było: wspólne pieczenie świątecznej baby, malowanie gipsowych baranków i jajek, wielkanocne fotki, degustowanie upieczonej babki i wspólne zabawy.

        • Wizyta klas 1 w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym: Czytaj więcej
        • Podsumowanie konkursu plastycznego- Kartka Wielkanocna

        • 17.04.2025
        • 10 kwietnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. Kartka Wielkanocna. Uczniowie kl. 1-3 wykazali się ogromną kreatywnością, wykonując kartki wielkanocne pełne barw i pomysłowych detali. Komisja konkursowa oceniła prace pod kątem estetyki, ogólnego wyrazu artystycznego oraz zgodności z tematyką. Wybór najlepszych prac nie był łatwy, ponieważ poziom był niezwykle wysoki.

        • Podsumowanie konkursu plastycznego- Kartka Wielkanocna: Czytaj więcej
        • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych

        • 18.04.2025
        • Z okazji zbliżającej się Wielkanocy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach i Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Taka wymiana pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych. Uczniowie własnoręcznie wykonali różnorodną techniką i przy użyciu różnych materiałów piękne kartki wielkanocne oraz samodzielnie redagowali życzenia.

        • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych: Czytaj więcej
        • Warsztaty wielkanocne

        • 18.04.2025
        • Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, które odbyły się w ziębickim muzeum

          Podczas zajęć dzieci miały okazję własnoręcznie stworzyć ozdoby świąteczne.

          W miłej atmosferze uczestnicy warsztatów wykonali piękne wianki wykazując się zaangażowaniem i kreatywnością.

          Każde dziecko wróciło do szkoły z własnoręcznie wykonaną ozdobą i szerokim uśmiechem na twarzy.

        • Warsztaty wielkanocne : Czytaj więcej
        • Gminny konkurs „Bezpiecznie Poruszam się po drodze”

        • 18.04.2025
        • W dniu 15.04.2025r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w gminnym konkursie pod hasłem „BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DRODZE”. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego zachowania na drodze, zarówno wśród pieszych, jak i rowerzystów.

          Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu przepisów ruchu drogowego. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, a uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania. Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 to uczniowie: Kacper Masłowski, Wojciech Górski, Antoni Szczepański i Grzegorz Michułka, którzy zajęli 3 miejsce.

        • Gminny konkurs „Bezpiecznie Poruszam się po drodze”: Czytaj więcej
        • Gminny konkurs ,,Mistrz Matematyki"

        • 18.04.2025
        • W dniu 11.04.2025r. nasi uczniowie brali udział w gminnym konkursie ,,Mistrz Matematyki ", który organizowała SP nr 2. Z każdego poziomu został wyłoniony i wyróżniony mistrz i wicemistrz. Mamy 4 ,,Mistrzów Matematyki ": Oliwia Janik z kl. 4,

          Nikodem Kustra z kl. 6,

          Matylda Machula z kl. 7 i

          Karol Kuziemski z kl.8.

        • Gminny konkurs ,,Mistrz Matematyki": Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?