Strona główna

    • Aktualności

        • Wymiana uczniów - Ebreichsdorf - Austria

        • 12.05.2025
        • W dniach 05 – 09 maja 2025 roku, 41 – osobowa grupa uczniów ze szkół Gminy Ziębice przebywała kolejny raz wraz z opiekunami na wymianie młodzieży w mieście partnerskim Ebreichsdorf w Austrii.

          Wyjazd był odpowiedzią na zaproszenie Burmistrza Ebreichsdorf Pana Wolfganga Kocevar i długotrwałej współpracy ze szkołą NÖ Mittelschule w Ebreichsdorf. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczennic z klas siódmych, a opiekunem grupy była p. Iwona Pawłowska.

        • Wymiana uczniów - Ebreichsdorf - Austria: Czytaj więcej
        • Obchody Święta 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku

        • 10.05.2025
        • Na zaproszenie dowództwa 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku uczniowie klasy 7a, 7b i 7c wraz z Dyrektor Szkoły nr 4 p. Barbarą Kopij i wychowawcami uczestniczyli w obchodach Święta Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Na uwagę zasługuje fakt, że dowódcą jednostki jest absolwent naszej „Czwórki” ppłk Grzegorz Sowa. W uroczystości brali udział liczni przybyli goście, m.in.: burmistrz Ziębic p. Mariusz Szpilarewicz oraz p. Ryszard Nowak - prezes Koła Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Ziębicach.

        • Obchody Święta 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku: Czytaj więcej
        • Dzień Europy

        • 09.05.2025
        • 9 maja kraje należące do Unii Europejskiej świętują Dzień Europy. Z tej okazji w naszej szkole pojawiły się dziś akcenty europejskie. Podczas przerw, chętni uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące UE oraz kolorowali wybrane fragmenty kontynentu europejskiego, a podczas zajęć z wychowawcą poznawali ciekawostki związane zarówno z krajami członkowskimi jak i całą Unią Europejską.

        • Dzień Europy: Czytaj więcej
        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioteścik- 2025

        • 09.05.2025
        • Dzisiaj, 8.05 2025 r. uczniowie klasy 3a i 3b przystąpili do  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Arkusze opracowane zostały przez Wydawnictwo Operon. Zmagania z zadaniami nie były łatwe, jednak trzecioklasiści zgodnie stwierdzili, że: „daliśmy radę”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioteścik- 2025: Czytaj więcej
        • Różowa skrzyneczka

        • 08.05.2025
        • Drodzy uczniowie

          Miło mi poinformować, że udało nam się zrealizować pomysł naszej przewodniczącej szkoły Julii Sokołowskiej i pozyskać różową skrzyneczkę, w której znajdują się środki higieniczne dla dziewcząt.Skrzyneczka została umieszczona w toalecie dziewcząt w głównym budynku szkoły, co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z jej korzystania.Uczennice mogą nie tylko brać środki higieniczne ze skrzyneczki, ale mogą też uzupełniać ją, jeśli mają nadmiar wspomnianych środków.Badania pokazują, że 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na brak brak środków podczas miesiączki, a 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.

        • Różowa skrzyneczka: Czytaj więcej
        • Wizyta Króla Bolesława Chrobrego w naszej szkole

        • 02.05.2025
        • W środę 30 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach gościła Bolesława Chrobrego. Król Bolesław przybył na podsumowanie programu "1000 lecie Królestwa Polskiego" organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

          Uczniowie klas z kółka historycznego podczas apelu zaprezentowali efekty swojej pracy. Janek i Szymon wymienili zrealizowane zadania. Weronika opowiedziała o zasadach gry planszowej ,,Korona Króla". Wojtek -Bolesław Chrobry podziękował za zaproszenie. Milena była autorką dwóch portretów pierwszego króla.

        • Wizyta Króla Bolesława Chrobrego w naszej szkole: Czytaj więcej
        • Święto Konstytucji 3 Maja

        • 01.05.2025
        • „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

          Jan Paweł II

          W środę, 30 kwietnia w naszej szkole uczczono 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas: 1a, 1b, 5b i 7c  wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną, podczas której przedstawiono przebieg wydarzeń, które doprowadziły do uchwalenia i podpisania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

        • Święto Konstytucji 3 Maja: Czytaj więcej
        • Warsztaty muzyczne

        • 29.04.2025
        • Dnia 29 kwietnia klasa 2b brała udział w warsztatach muzycznych, które odbyły się w Ziębickim Centrum Kultury.🎻🪕🎸

          Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu "Wejdź w rytm ZiOM! ", realizowanego przez Fundację Żywe Kultury, i dofinansowanego z budżetu Gminy Ziębice.

          Agata Damm

        • Warsztaty muzyczne: Czytaj więcej
        • „1000-lecie Królestwa Polskiego”-podsumowanie Programu

        • 28.04.2025
        • Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach została zakwalifikowana do Programu ,,1000-lecie Królestwa Polskiego” organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

          To przedsięwzięcie ma na celu:

          - upowszechnianie wiedzy na temat życia i działalności Bolesława Chrobrego oraz innych polskich władców w kraju i poza jego granicami,

        • „1000-lecie Królestwa Polskiego”-podsumowanie Programu: Czytaj więcej
        • Dzień Zdrowia

        • 27.04.2025
        • 25.04.2025 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się II Gminny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pod hasłem: „ W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Ziębic- pani Małgorzata Wołczyk, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach –pan Andrzej Regner, przewodnicząca Rady Szkoły- pani Edyta Sopuch. Gości powitała pani Barbara Kopij- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 1-3: ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach pod opieką pani Partycji Kuś, Szkoły Podstawowej z  Henrykowa- z panią Aleksandrą Zając, z Zespołu Szkół i Przedszkoli z Niedźwiedzia pod opieką pani Magdaleny Szwarc, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Lubnowa pod opieką pana Szymona Mularczyka oraz gospodarze- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach z panią pielęgniarką Elżbietą Kałużą. Ce

        • Dzień Zdrowia: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?