Strona główna

    • Aktualności

        • ZABAWA KARNAWAŁOWA

        • 17.04.2025
        • 30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa klas I-III. Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych przebraniach, a sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową.

          Zabawy dla uczniów poprowadziła Pani Elżbieta Depa - animator dla dzieci.

          Po zakończonej zabawie każda klasa udała się na słodki poczęstunek do swojej sali.

        • ZABAWA KARNAWAŁOWA: Czytaj więcej
        • Ortograficzne zmagania

        • 17.04.2025
        • 31.01.2025 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod hasłem „ Ziębiccy Tropiciele Ortografii”. Głównym zadaniem konkursu było promowanie poprawnej pisowni jako atrakcyjnej dziedziny wiedzy i rozwijanie zainteresowań ortografią. Wychowawcy klas przygotowywali uczniów do konkursu od dawna. W szkole jest realizowany projekt ortograficzny : „Ortografia z uśmiechem”. Do konkursu przystąpiło łącznie 4   znawców ortografii. Uczniowie zostali serdecznie powitani w bibliotece szkolnej przez dyrektora szkoły panią Barbarę Kopij i organizatorów konkursu. Na wstępie uczniowie pisali dyktando pt: „ Nasze miasto”. Mistrzem ortografii została uczennica kl. 3 b Hanna Łukasik . W drugiej części uczniowie sprawdzali poziom opanowanej wiedzy ortograficznej w trzech stacjach. W stacji 1- „W Bibliotece Publicznej w Z

        • Ortograficzne zmagania: Czytaj więcej
        • XXV Przegląd Kolęd i Pastorałek

        • 17.04.2025
        • W czwartek 23.01 już po raz 25 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie z powiatu strzelińskiego i ząbkowickiego. Poza zespołami zaprezentowało się też wielu solistów, a poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Patronat Honorowy nad Przeglądem objął Wójt Gminy Przeworno.

        • XXV Przegląd Kolęd i Pastorałek: Czytaj więcej
        • Dzień Babci i Dziadka kl. 3 a

        • 17.04.2025
        • Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Dlatego z okazji ich święta uczniowie klasy 3 a  pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali „Bajkowe jasełka”.

          W pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej, na scenie przeistoczonej w szopkę betlejemską uczniowie zaprezentowali „Bajkowe jasełka”. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności teatralne. Uczniowie również pokazali swoje umiejętności muzyczne, śpiewając kolędy. Goście ze wzruszeniem włączyli się w wspólny śpiew. W drugiej części uroczystości goście otrzymali prezenty wykonane samodzielnie przez ich pociechy. Na zakończenie dziecięcych występów pani Ewa Masłowska podziękowała dzieciom i  wychowawczyni za przygotowany program i pogratulowała czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało

        • Dzień Babci i Dziadka kl. 3 a: Czytaj więcej
        • Dzień Babci i Dziadka

        • 17.04.2025
        • Pędzą wnuki ulicamiz ogromnymi laurkami.Te laurki pełne kwiatkówsą dla wszystkich Babć i Dziadków! Aby życzenia dotarły do wszystkich Babć i Dziadków, nawet tych mieszkających daleko uczniowie klas:1a,1b i 3b przesyłają najserdeczniejsze życzenia drogą elektroniczną.

        • Dzień Babci i Dziadka: Czytaj więcej
        • Wycieczka do Huty Szkła Barbara w Polanicy Zdroju

        • 17.04.2025
        • W dniu 16.01.2025 r. klasa 7b odwiedziła Hutę Szkła Barbara w Polanicy Zdroju.Uczniowie poznali historię tego miejsca, techniki wyrobów produktów szklarskich oraz obserwowali hutnika podczas pracy przy piecu hutniczym.Jest to praca wymagajaca wyjatkowych umiejętności o charakterze rzemieślniczym i artystycznym, wymaga dużo skupienia, silnych pluc i refleksu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle farbami, stworzone dzieła mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. Wspaniałe miejsce pełne wiedzy, historii i rękodzieł.Huta Szkła Barbara to miejsce które warto odwiedzić.Po warsztatach udaliśmy się na spacer do Parku Zdrojowego oraz Pijalni Wód.

        • Wycieczka do Huty Szkła Barbara w Polanicy Zdroju: Czytaj więcej
        • Konkurs wiedzy religijnej

        • 17.04.2025
        • 17 grudnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się VIII Międzygminny Konkurs Wiedzy Religijnej dla klas V - VIII.

          Celem konkursu było:

          - pogłębianie wiedzy biblijnej na temat działalności Pana Jezusa i wiedzy liturgicznej,

          - pielęgnowanie wartości religijnych,

          - zachęta do osobistej refleksji nad swoją relacją z Panem Bogiem,

        • Konkurs wiedzy religijnej: Czytaj więcej
        • Jasełka

        • 16.04.2025
        • Dzisiaj tj. 20 grudnia 2024r w Ziębickim Centrum Kultury odbyły się gminne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ziębicach.Na początku świątecznego spotkania głos zabrała Pani dyrektorBarbara Kopij, która przywitała zaproszonych gości, min.Pana Burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza, dyrektorów szkół naszej gminy ,księży z parafii św. Jerzego i parafii św. Piotra i Pawła oraz radnych.Tegoroczne jasełka zostały przedstawione w formie pantomimy, która u wielu wywołała duże wzruszenie.Jasełka były wyjątkowe, gdyż przedstawiały sens zbawienia człowieka ukazując ogród Eden a w nim Adama i Ewę, następnie życie Maryji w Nazarecie oraz narodzenie Pana Jezusa w Betlejem.Ogromnego uroku w jasełkach nadała obecność dużej ilości aniołów.Aktorzy ubrani byli w piękne stroje, które były zorganizowane przy pomocy Rodziców i ludzi dobrej woli.W przygotowaniu jasełek brali

        • Jasełka: Czytaj więcej
        • Kolęda od serca do ucha

        • 16.04.2025
        • 19 grudnia 2024 roku uczniowie klasy III i VI naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Wspólnym kolędowaniu z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach. Wyjście miało na celu nie tylko kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, ale także nawiązanie międzypokoleniowych relacji oraz niesienie radości osobom starszym.

        • Kolęda od serca do ucha: Czytaj więcej
        • Prawa Człowieka-Dziecka Potrzebą Współczesnego Świata

        • 19.04.2025
        • Dnia 13 grudnia uczniowie naszej szkoły: Karol Kuziemski , Matylda Machula i Milena Ptak wzięli udział w GMINNYM KONKURSIE PRAWA CZŁOWIEKA - DZIECKA POTRZEBĄ WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA organizowanym przez Szkołę Podstawową w Henrykowie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą dotyczącą znajomości praw człowieka. Rywalizacja była na bardzo wyrównanym poziomie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, a szczególne gratulacje kieruję do ucznia naszej szkoły Karola Kuziemskiego, który zdobył I miejsce! Matyldzie, Milenie i Karolowi dziękuję za bardzo duży wkład pracy jaki włożyli w przygotowania, a organizatorom konkursu za zaproszenie oraz miłą atmosferę.

        • Prawa Człowieka-Dziecka Potrzebą Współczesnego Świata: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?