Strona główna

    • Aktualności

        • V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

        • 19.04.2025
        • Dnia 15 listopada 2024 r. sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego

          w Henrykowie. Konkurs był przygotowany przez nauczycielki języka niemieckiego Panią Monikę Regner i Panią Agatę Wolak.

          Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w konkursie zajmując:

        • V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego: Czytaj więcej
        • Święto Niepodległości

        • 16.04.2025
        • Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach wziął udział w gminnych obchodach 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości:

          - szkolna akademia (08.11.2024 r.)

          - Msza św. w parafii św. Piotra i Pawła w Ziębicach (11.11.2024 r.)

          - złożenie kwiatów pod pomnikiem "Orła Piastowskiego" (12.11.2024 r.)

        • Święto Niepodległości: Czytaj więcej
        • Akademia z okazji Święta Niepodległości

        • 16.04.2025
        • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w dniu 11 listopada jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji w dniu 8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.

          Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości i ludzi, którzy za "wolność naszą i waszą" oddali swoje życie.

        • Akademia z okazji Święta Niepodległości: Czytaj więcej
        • Dzień Postaci z Bajek

        • 16.04.2025
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w dzień urodzin Walta Disneya. Uroczystość miała miejsce w świetlicy szkolnej. Na wstępie dzieci zostały powitane przez panią dyrektor szkoły Barbarę Kopij i „bibliotecznych skrzatków”. Na bajkowy poranek przybyła również pani Ewa Masłowska- gość honorowy, która przeczytała dzieciom wiersz Marii Brody-Bajak „W świecie baśni”. W tym dniu uczniowie klas 1-3 przebrali się w stroje ulubionych postaci bajkowych. Uczniowie klasy 3 a zaprezentowali pokaz postaci z bajek. Uczniowie klas drugich i trzecich umiliły czas śpiewaniem piosenek o tematyce bajkowej. Artyści z  klas pierwszych wykonali przepiękne prace plastyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkowe postacie oraz tytuły bajek, z których pochodzą. Wszyscy wykazali się dużą znajomością bajek i zostali nagrodzeni słodkimi pierniczka

        • Dzień Postaci z Bajek: Czytaj więcej
        • Szkolenie Pocztów Sztandarowych

        • 16.04.2025
        • W dniu 5 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyło się szkolenie Pocztów Sztandarowych Szkół, które przeprowadzili ks. Dyrektor dr mjr Krzysztof Deja oraz żołnierze i kadeci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie.

          W szkoleniu wzięło udział 34 uczniów ze:

          Szkoły Podstawowej nr 2 W Ziębicach

        • Szkolenie Pocztów Sztandarowych: Czytaj więcej
        • EKOMISJA

        • 16.04.2025
        • Nasza szkoła uczestniczy w projekcie EkoMisja w Podstawówkach. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest świadome odżywianie. Temat projektu okazał się bardzo ważny. Wynika bowiem z celu zwiększania świadomości dzieci w wieku szkolnym na temat zasad zdrowego odżywiania, ale także daje możliwość poznania psychologicznych aspektów sięgania po jedzenie gdy nie czujemy głodu. Chcemy uchronić dzieci od chorób dietozależnych, a szczególnie otyłości dlatego poprzez naukę i zabawę przekazujemy im potrzebną wiedzę. Wskaźnik otyłości z roku na rok rośnie wśród młodzieży, co jest szczególnie niebezpieczne, gdyż może ona stać się źródłem wielu poważnych schorzeń.

        • EKOMISJA: Czytaj więcej
        • Umiem Pływać 2024

        • 16.04.2025
        • W miniony czwartek 24 października 2024 r. zakończyła się kolejna edycja bezpłatnych wyjazdów na basen „Słoneczny Park Wodny” w Ząbkowicach Śląskich w ramach projektu „Umiem Pływać”. Wyjazdy na basen były realizowane w okresie od 23.09.2024 r. do 24.10.2024 r. Łącznie odbyło się 10 lekcji.

          W wyjazdach uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 z Ziębic, Szkoły Podstawowej w Henrykowie i Zespołu Szkół i Przedszkoli z Niedźwiedzia.

        • Umiem Pływać 2024: Czytaj więcej
        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

        • 16.04.2025
        • W piątek 18.10.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia, w której wzięli udział uczniowie klas 4 - 8 i pracownicy szkoły.

          To wydarzenie jest jednym z najważniejszych elementów życia społecznego naszej szkoły, ponieważ daje uczniom możliwość wpływania na decyzje dotyczące funkcjonowania szkoły oraz aktywne uczestnictwo w budowaniu szkolnej wspólnoty.

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia: Czytaj więcej
        • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

        • 16.04.2025
        • 17 października 2024 r. w SP nr 4 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, ponieważ symbolicznie wprowadza dzieci do społeczności szkolnej. Ceremonia zgromadziła wielu gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Na uroczystość przybyli: wiceburmistrz Ziębic pani Małgorzata Wołczyk, dyrektor GCEiS pan Andrzej Regner, przedstawiciele Rady Rodziców pani Edyta Sopuch i pani Katarzyna Pulnik - Wróblewska, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i Przedszkola Na Orlej Polanie z wychowawczyniami. Na początku dyrektor szkoły pani Barbara Kopij powitała wszystkich zebranych i skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy pierwsze. Po prezentacji umiejętności nastąpił uroczysty akt ślubowania. W podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły, pierwszoklasiści ślubow

        • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH: Czytaj więcej
        • Dzień Edukacji Narodowej

        • 16.04.2025
        • 11.10.2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uroczystosć rozpoczęła się od przemówień pani dyrektor Barbary Kopij, sekretarza Gminy Ziębice pana Rafała Śledza oraz przedstawiciela Rady Rodziców pani Katarzyny Pulnik- Wróblewskiej, którzy mówili o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 4a oraz 4b, a ich występ został uświetniony piosenką wykonaną przez uczennicę klasy 8b Julię Sokołowską. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud i poświęcenie.Dziękujemy żywo zaangażowanym uczniom, którzy dali z siebie wiele, by ten dzień uczynić możliwie najpiękniejszym dla swych nauczycieli

        • Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?