Strona główna

    • Aktualności

        • Konkurs SKO

        • 28.11.2025
        • Dzisiaj, 28 listopada, w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom Szkolnego Konkursu Plastycznego SKO. Podczas spotkania nagrodzono autorów najciekawszych prac, wyróżniając ich kreatywność, staranność i oryginalne pomysły. Dyplomy oraz upominki wręczyła Pani Dyrektor Barbara Kopij oraz organizator konkursu i opiekun SKO Agata Damm.

        • Konkurs SKO: Czytaj więcej
        • Warsztaty edukacyjne o pszczołach w klasie 3b i 2b🐝

        • 27.11.2025
        • W klasach 3b i 2b odbyły się warsztaty edukacyjne poprowadzone przez Fundację "Na Ratunek Pszczołom". Uczniowie poznali znaczenie pszczół dla środowiska, dowiedzieli się, jak wygląda życie w ulu oraz jakie produkty powstają dzieci pracy pszczół.

          Zajęcia były pełne ciekawostek, inspiracji i zachęciły wszystkich do dbania o pszczoły w swoim otoczeniu.

        • Warsztaty edukacyjne o pszczołach w klasie 3b i 2b🐝: Czytaj więcej
        • "Oskar(się)miga"

        • 26.11.2025
        • Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, obchodzonego 3 grudnia, cała nasza szkolna społeczność pragnie wyrazić serdeczną wdzięczność Stowarzyszeniu Edukacja, funkcjonującemu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach, za przekazanie nam niezwykłej i wartościowej książki „Oskar(się)miga”. Ten wyjątkowy dar wzbogaci nasze działania edukacyjne i pozwoli uczniom w jeszcze pełniejszy sposób zrozumieć świat osób Głuchych oraz różnorodność ludzkich doświadczeń.

        • "Oskar(się)miga": Czytaj więcej
        • 🐻 Dzień Pluszowego Misia w kl. 1-3🐻

        • 25.11.2025
        • We wtorek, 25 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 1-3 przynieśli swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień. W klasach odbyły się krótkie prezentacje podczas których uczniowie opowiadali o swoich misiach, ich imionach oraz przygodach.

        • 🐻 Dzień Pluszowego Misia w kl. 1-3🐻: Czytaj więcej
        • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

        • 25.11.2025
        • Dnia 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im podczas wspólnego czytania, zabaw oraz rozmów o najbardziej znanych misiach z literatury dziecięcej. Uczniowie poznali również ciekawą historię pluszowego misia – od pierwszej maskotki, która powstała ponad sto lat temu, aż po współczesne, uwielbiane przez dzieci misie.

        • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece: Czytaj więcej
        • Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

        • 25.11.2025
        • 14 listopada w Henrykowie jak w każdym roku odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy 7a i 3 uczennice z klasy 8a. Wszystkie uczennice zaprezentowały wysoki poziom i bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego. W konkursie:

          2 miejsce zajęła Nadia Stangret,

        • Gminny Konkurs Języka Niemieckiego: Czytaj więcej
        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        • 22.11.2025
        • 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.Niech przesłanie tej akcji bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta zawsze będzie z nami. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Uczniowie klasy 1b wykonali piękny plakat, a następnie zakładki do książek z hasłami promującymi przyjaźń i dobroć, którą przekazujemy swoim najbliższym oraz koleżankom i kolegom.

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień: Czytaj więcej
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        • 22.11.2025
        • 21 listopada (piątek) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów XV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W związku z tym świętem zostały przeprowadzone testy z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas 3 -8, którzy bezbłędnie uzupełnili działania w danym czasie, otrzymali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz otrzymali stosowny Certyfikat. Gratulujemy wszystkim tym uczniom, którzy zostali ,,Ekspertami”, a pozostałych zachęcamy do dalszego utrwalania tabliczki mnożenia, bo w przyszłym roku znów ruszymy z taką akcją.

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia: Czytaj więcej
        • „zDolnośląskie Dzieciaki” w naszej szkole!

        • 22.11.2025
        • W czwartek, 20 listopada 2025 r., w naszej szkole został zrealizowany projekt „zDolnośląskie Dzieciaki” – bezpłatny program inicjowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Jego celem jest promowanie aktywności fizycznej oraz rozwijanie umiejętności ruchowych wśród uczniów klas I–III szkół podstawowych na Dolnym Śląsku.

        • „zDolnośląskie Dzieciaki” w naszej szkole!: Czytaj więcej
        • Magia Świąt w Twoich Rękach

        • 21.11.2025
        • W dniu 21 listopada klasa 3b wybrała się do Muzeum Domu Śląskiego w Ziębicach na warsztaty tworzenia bombek świątecznych. Podczas zajęć każdy uczeń mógł samodzielnie zaprojektować i ozdobić własną bombkę. Warsztaty przebiegły w miłej i twórczej atmosferze, a wykonane ozdoby uczniowie zabrali do domu.

        • Magia Świąt w Twoich Rękach: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?