Strona główna

    • Aktualności

        • Jesienne warsztaty w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym

        • 28.10.2025
        • W Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym odbyły się jesienne warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich naszej szkoły. Pierwszym punktem programu było przygotowanie hot dogów mumii, następnie dzieci malowały farbami gipsowe dynie, na koniec mogły degustować się goframi z bitą śmietaną i brzoskwiniami, które sami dekorowali.Odbyła się również sesja zdjęciowa w przepięknej jesiennej scenerii.

        • Jesienne warsztaty w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym: Czytaj więcej
        • Ogólnopolski Tydzień Kariery „Siła relacji, w Erze samotności”

        • 28.10.2025
        • W dniach od 20.10. do 24.10.2025r. trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Siła relacji w Erze samotności.

          Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Ogólnopolski Tydzień Kariery 2025 - Siła relacji w Erze Samotności.

        • Ogólnopolski Tydzień Kariery „Siła relacji, w Erze samotności”: Czytaj więcej
        • Warsztaty kulinarne w ZSP

        • 27.10.2025
        • W dniu 23.10.2025 w godzinach od 9:00 do 11:15 uczniowie klasy 7b wraz z nauczycielkami p. Renata Świdzińska i p. Justyną Masłowską -Nogacz brali udział w darmowych warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach.

          Warsztaty zostały zorganizowane i przeprowadzone przez p. Halinę Czyż i Ewelinę Świdzińską w ramach projektu – „ W zdrowym ciele zdrowy uczeń”, w którym uczestniczy ZSP.

        • Warsztaty kulinarne w ZSP: Czytaj więcej
        • Jesienne inspiracje

        • 26.10.2025
        • Dnia 23 października uczniowie klasy 1b uczestniczyli w jesiennych warsztatach. Zajęcia odbyły się w Kubusiu ( sala zabaw dla dzieci) i polegały na wykonaniu lampionów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje lampiony, które zostały pięknie pomalowanie i ozdobione. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i bardzo ciekawie i starannie ozdobili lampiony.

        • Jesienne inspiracje: Czytaj więcej
        • Podsumowanie projektu "ABC Pływania 2025"

        • 26.10.2025
        • Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy ze szkołami podstawowymi z terenu gminy rozpoczęło od 23.09.2025 realizację I etapu projektu ABC Pływania w Słonecznym Parku Wodnym w Ząbkowicach Śl. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych (14.30 - 18.00).

          Uczniowie mieli zapewniony również darmowy przewóz w obie strony oraz opiekę nauczyciela. W projekcie ze Szkoły Podstawowej nr 4  uczestniczyło 9 uczniów z klas: 3a i 3b. Wyjazdy odbywały się cyklicznie we wtorki i czwartki. Opiekę nad uczniami sprawowała Małgorzata Jasiińska.

        • Podsumowanie projektu "ABC Pływania 2025": Czytaj więcej
        • Daleko od siebie, choć tak blisko, czyli o życiu w erze samotności

        • 23.10.2025
        • 21.10.2025 r. klasy 6a,7b, 8a i 8c SP4 obejrzały spektakl profilaktyczny pt. Samotni w tłumie, który swoją wymową idealnie wpisał się w Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: Siła relacji w Erze samotności.

          Przedstawienie poruszało wiele aktualnych problemów współczesności: pułapki XXI wieku, coraz szybsze tempo życia, ucieczka w wirtualny świat, pozornie bezpieczna anonimowość w sieci, izolacja, konsumpcyjny styl życia, brak autentycznych relacji twarzą w twarz. Spektakl ukazywał ponadto problem tzw. eurosierot oraz braku szacunku dla osób starszych czy poszkodowanych przez los. Jednak za motyw przewodni i wspólny mianownik łączący bohaterów należy uznać osamotnienie, które stało się dla nich życiową tragedią, przyczyną zagubienia, dźwiganym przez nich bagażem, ich jedynym towarzyszem.

        • Daleko od siebie, choć tak blisko, czyli o życiu w erze samotności: Czytaj więcej
        • Niezwykła noc w muzeum, czyli o tym, jak historia może stać się nauczycielką życia

        • 23.10.2025
        • 21.10.2025 r. klasy piąte SP4 uczestniczyły w spektaklu w ZCK zatytułowanym „W krainie mitów” wystawionym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

          Twórcy przedstawienia przenieśli akcję w czasy współczesne i postanowili uczynić głównymi bohaterami dwoje niesfornych i roztrzepanych bliźniaków, Michała i Olę, którzy zgubili się podczas zwiedzania muzeum. Nie trzeba być greckim myślicielem, by domyślić się, że lekkomyślne rodzeństwo spędzi w muzeum niezapomnianą noc, w czasie której „przypadkiem” zdarzy mu się otworzyć antyczną wazę. I tu nastąpi niefortunny zwrot akcji: naczynie okaże się fatalną puszką Pandory... Skutki lekkomyślności nastolatków łatwo przewidzieć: bohaterowie nie tylko wypuszczą na świat wszelkie nieszczęścia, wojny i kataklizmy, ale również sami przeniosą się do mitycznego labiryntu… Dzięki proroctwu Pytii dowiedzą się, że do wydostania się z innego wymiar

        • Niezwykła noc w muzeum, czyli o tym, jak historia może stać się nauczycielką życia: Czytaj więcej
        • Warsztaty serowarskie klasy 3a w Lutomierzu 🧀

        • 23.10.2025
        • Uczniowie klasy 3a wybrali się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Zagrody Pasternak w Lutomierzu, gdzie wzięli udział w warsztatach serowarskich. Na dobry początek czekał na wszystkich pyszny poczęstunek – swojski chleb z masłem, różnorodne gatunki serów wytwarzanych w gospodarstwie, chrupiące, złociste racuszki oraz gorąca herbata lipowa z miodem.

        • Warsztaty serowarskie klasy 3a w Lutomierzu 🧀: Czytaj więcej
        • W jesiennym klimacie

        • 21.10.2025
        • Wystawa ,,W jesiennym klimacie prezentuje wyjątkową kolekcję prac plastycznych stworzonych przez uczniów klas IV - VIII w ramach lekcji plastyki oraz zajęć koła plastycznego. Młodzi artyści w swoich pracach uchwycili urok i nastrojowość jesieni - czas pełen barw, światła i ciepła.

          Na wystawie można podziwiać jesienne laleczki przybrane w kolorowe liście, słoneczniki oraz kompozycje bukietów róż. Każda praca to indywidualna interpretacja jesiennego nastroju - od barwnych liści i dojrzałych owoców po spokojne, refleksyjne kompozycje inspirowane naturą.

        • W jesiennym klimacie: Czytaj więcej
        • 📸Wakacyjny konkurs fotograficzny "Z książką mi do twarzy" - podsumowanie 📚

        • 21.10.2025
        • 15 października 2025 r. w Ziębickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie wakacyjnego konkursu fotograficznego „Z książką mi do twarzy”, zorganizowanego wspólnie przez Ziębickie Centrum Kultury oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Kombatantów Ziemi Ziębickiej, pod patronatem Burmistrza Ziębic – Mariusza Szpilarewicza.

        • 📸Wakacyjny konkurs fotograficzny "Z książką mi do twarzy" - podsumowanie 📚: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?