Strona główna

    • Aktualności

        • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU

        • 30.09.2025
        • W piątek, 26 września 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas IV–VIII oraz pracownicy szkoły. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych elementów życia społeczności uczniowskiej. Daje ono młodzieży możliwość współdecydowania o sprawach szkoły, rozwija poczucie odpowiedzialności, a także uczy zasad demokracji w praktyce. W tym roku kandydowało pięciu uczniów z klas VI–VIII. Każdy z nich przygotował swoją wizytówkę wyborczą wraz z programem i pomysłami na zmiany, które chciałby zrealizować w trakcie kadencji. W dniu głosowania kandydaci zaprezentowali swoje propozycje i w ciekawy sposób zachęcali do oddania głosu właśnie na nich. Po zakończeniu głosowania i zliczeniu wszystkich głosów ogłoszono wyniki. Społeczność szkolna wybrała nowy skład Rady

        • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU: Czytaj więcej
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        • 29.09.2025
        • Od 2001 roku, w dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, instytucji działającej na rzecz rynku książki, promocji i wspomagania rozwoju czytelnictwa, jako podstawowego źródła rozwoju intelektualnego społeczeństw.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania: Czytaj więcej
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego w klasach 1-3

        • 28.09.2025
        • 26 września 2025 roku kolejny już raz odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu # BeActive. Ideą EDSS jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

          W tym dniu zajęcia rozpoczęły się nietypowo, bo według harmonogramu Ruchowego Planu Lekcji. Akademia Krokieta i Lamy przygotowała dla dzieci zestaw filmów, gdzie połączono naukę z dobrą zabawą. Wszystkie klasy 1-3 w naszej szkole przystąpiły kolejny już raz do realizacji programu EDSS. Uczniowie wraz z wychowawcami realizowali kolejne zadania wg własnych pomysłów i możliwości. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest siła współpracy, dlatego znalazły się w ich treściach zadania wymagające wspólnego działania, a także wspierające uważność i wrażliwość na emocje innych.

        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego w klasach 1-3: Czytaj więcej
        • Europejski Tydzień Sportu – tenis stołowy

        • 27.09.2025
        • W ostatnim dniu Europejskiego Tygodnia Sportu nasi młodzi sportowcy uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego. Oprócz naszej szkoły w zawodach brały udział Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła z Henrykowa.

          Rywalizacja była bardzo zacięta, a o końcowym rezultacie często decydowały pojedyncze piłki.

          Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze:

        • Europejski Tydzień Sportu – tenis stołowy: Czytaj więcej
        • Turniej Piłki Nożnej Chłopców

        • 25.09.2025
        • W dniu dzisiejszym na ziębickim Orliku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się turniej piłki nożnej klas 7-8. W zawodach uczestniczyły drużyny z SP 4, SP2 i SP w Henrykowie. Turniej odbył się na zasadzie "każdy z każdym". Czas gry 2x15 min.

          Nasi zawodnicy wygrali 2 mecze a tym samym zajęli 1 miejsce i zdobyli puchar Burmistrza Ziębic. Gratuluje chłopcom skutecznej, super piłki. Miło się oglądało ich mecze.

        • Turniej Piłki Nożnej Chłopców: Czytaj więcej
        • XXVIII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu

        • 25.09.2025
        • Dolnośląski Festiwal Nauki to coroczne wydarzenie popularnonaukowe, które we wrześniu (we Wrocławiu) i w październiku (w regionie) przyciąga miłośników nauki, kultury i sztuki. Organizatorami Festiwalu są wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz różne środowiska pozauczelniane. To bezpłatna impreza dla każdego, kto z ciekawością spogląda na świat i pragnie go lepiej zrozumieć.

        • XXVIII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu: Czytaj więcej
        • Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców

        • 24.09.2025
        • W drugim dniu tzw. Europejskiego Tygodnia Sportu zostały rozegrane zawody w piłkę siatkowa. Na hali sportowo- widowiskowej rozegrano mecze chłopców i dziewcząt klas 7-8.

          W 1 meczu drużyna dziewcząt SP4 pokonała drużynę SP 2. W drugim meczu chłopcy z SP4 wygrali 3:0 z drużyna SP 2.

          Dziękuję dziewczynom i chłopcom za zaangażowanie i sportową fajną rywalizację.

        • Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców: Czytaj więcej
        • Narodowe Czytanie w SP4

        • 24.09.2025
        • „Nie porzucaj nadzieje,

          Jakoć się kolwiek dzieje:

          Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

          A po złej chwili piękny dzień nadchodzi”.

          Pieśń IX- Jan Kochanowski

          We wtorek 23 września o godz. 11:00 uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w kolejnej edycji Narodowego Czytania, którego celem jest popularyzacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, wzmacnianie tożsamości narodowej oraz promocja czytelnictwa.

        • Narodowe Czytanie w SP4: Czytaj więcej
        • Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców

        • 23.09.2025
        • We wtorek, na hali sportowo- widowiskowej, odbyły się pierwsze zawody z cyklu Europejski Tydzień Sportu. Na pierwszy dzień przypadły zawody koszykówki 3x3 chłopców i dziewcząt klas 7-8. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z SP4, SP2, SP Henryków.

          Po zaciętych pojedynkach w grupie chłopców wygrała reprezentacja SP 4. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP2. Trzecie miejsce przypadło chłopcom z Henrykowa.

        • Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców: Czytaj więcej
        • Udział naszej szkoły w Wojewódzkiej Uroczystości Kombatanckiej

        • 23.09.2025
        • W piątek, 19 września, nasza szkoła uczestniczyła w Wojewódzkiej Uroczystości Kombatanckiej, która odbyła się w Ziębicach.

          Bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kombatantów Ziemi Ziębickiej wraz z Panią Dyrektor Barbarą Kopij, Burmistrzem Ziębic oraz delegacją Związku Kombatantów oddali hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze na płycie pomnika Kombatantów na cmentarzu komunalnym.

        • Udział naszej szkoły w Wojewódzkiej Uroczystości Kombatanckiej: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?